Fitness a bar Stodola Drnovice

 Telefon: 731 825 854

Infrasauna

říjen 7, 2015 4383 Hits

Infrasauna umožňuje saunování kardiakům, astmatikům, alergikům, vhodná je pro malé děti i pro ty, kteří těžce snáší vysoké teploty klasických saun. Pravidelné saunování 1x – 2x týdně přináší kvalitní celkovou regeneraci těla (odolnost vůči infekcím, ústup onemocnění dýchacích cest, alergií, normalizace krevního tlaku, rehabilitační účinky apod.).

 

Sauna zvyšuje látkovou výměnu, odplavuje únavové látky, zlepšuje zásobování kyslíkem a přispívá k získání bezprostředně kladného pocitu v podobě dokonalé čistoty kůže s patrným kosmetickým efektem, uvolnění a svěžesti s povzbuzením mnohých životních funkcí, zlepšení tělesné i duševní kondice.

Saunování v infrasauně lze realizovat kdykoli během dne, vzhledem k tomu, že infrateplo působí podpůrně na lidský organismus, dodává mu energii a vitalitu. Člověk se necítí unaven jako po saunování v klasické sauně. Přesto se bezprostředně po saunování nedoporučuje zvýšená fyzická námaha.

Po skončení saunování máte nejen pročištěný organismus a uvolněné svaly, ale jste také výborně připraveni na masáž či další procedury. Proto je vhodné infrasaunu zařadit do komplexního wellness programu.

 

Správné saunování v infrasauně

Saunování v infrasaunách s infračervenou terapií nejlépe využijete, pokud teplotu nastavíte na nejvyšší hodnotu. Během celého saunování tak bude vaše tělo využívat plný výkon infračerveného záření. Pokud teplotu nastavíte na nižší hodnotu, topidla se budou průběžně vypínat a znovu zapínat, aby udržela nastavenou teplotu. Jelikož přímé působení infračervených paprsků má daleko vyšší účinky než působení samotné vysoké teploty v sauně, přicházeli byste tak v některých intervalech saunování o část terapeutických účinků. Teplotu uvnitř infrasauny můžete kromě snížením nastavené teploty také do jisté míry regulovat pohyblivou střešní ventilací nebo pootevřením dveří.

  1. Před saunováním se osprchujte a otřete se dosucha.
  2. V infrasauně používejte alespoň 2-3 ručníky nebo osušky. Seďte na jedné osušce, abyste měli dobré vypodložení. Další osušku položte na podlahu pro absorpci potu a třetí osušku si dejte přes kolena pro časté stírání potu. Tím podpoříte další pocení.
  3. Do infrasauny si sebou vemte hrubou žínku či ručník a ve chvíli, kdy se začnete potit, si jí můžete otírat obličej. Díky tomu odstraníte odumřelé kožní buňky a vaše pokožka se tím omladí a bude vypadat hladší. Totéž můžete provozovat i na ostatních částech těla, a to s pomocí ručníku, kartáče nebo peelingové soli. 
  4. Při saunování v infrasauně je nejlepší poloha vsedě a nikoli vleže. Topidla jsou totiž umístěna tak, aby nejvíce užitku ze záření poskytla osobě sedící ve vzpřímené poloze s chodidly na úrovni lavice.
  5. Není důležité, jaká teplota je uvnitř infrasauny, když do ní vstoupíte. Výrazné pocení totiž nastává až cca po 15 minutách. Z tohoto důvodu není nutné čekat, až se infrasauna naplno rozehřeje. Nejlepším řešením je vstoupit do infrasauny 5 minut po jejím zapnutí a zahřívat se společně se saunou.
  6. Po dokončení saunování není ideální se okamžitě sprchovat. Vaše tělo se totiž během saunování zahřálo, bude se i nadále po určitou dobu potit i po vypnutí topných jednotek, dokonce i po opuštění infrasauny. Pokud lze, posaďte se v infrasauně s otevřenými dveřmi a nechejte vaše tělo potit, zatímco se bude ochlazovat. Jakmile se budete cítit dostatečně příjemně, dejte si vlažnou (nikoliv studenou) sprchu pro úplné opláchnutí potu z vašeho těla. Po použití infrasauny se nedoporučuje používat mýdlo, sprchové gely ani jiné přípravky, protože vaše póry budou otevřené a tyto látky by je mohly zanést.
  7. Po saunování je důležité doplnit tekutiny ztracené během saunování. Ideálním nápojem je čistá voda, čaj nebo iontové nápoje, která nevrátí tělu zpět kalorie spálené během saunování.
  8. Nepoužívejte infrasaunu bezprostředně po namáhavém cvičení. Počkejte alespoň 15 minut, aby se vaše tělo ochladilo.
Napsal Super User
Share it!

Kontakt

Fit studio Stodola
Drnovice 789
683 04 Drnovice u Vyškova
Mobil: 731 825 854
Email: info@stodoladrnovice.cz

Galerie

facebook_page_plugin